RAB Lighting WPLED26N/PC LPACK WALLPAC 26W Neutral LED W/BACKPLT & JUNC Box + 120V PC
★★★★★ 4.2 54 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.sellospanama.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Country Of Origin: China
  • Model Number: WPLED26N/PC
  • Item Package Dimension: 10.0" L x 10.0" W x 10.0" H
  • Item Package Weight: 10.0 lb
UPC 019813027418
Color Bronze
Voltage 120 Volts
Wattage 26 watts
Brand Name RAB Lighting
Model Name WPLED26N/PC
Style Name Rustic
Unit Count 1.0 Count
Finish Types Bronze
Fixture Type Non Removable
Light Source LED
Manufacturer Rab Lighting
Model Number WPLED26N/PC
Power Source Corded Electric
Material Type Metal
Mounting Type Wall Mount
Warranty Type Manufacturer
Item Type Name AREASITE
Shade Material Polycarbonate
Number of Items 1
Included Components WPLED26N/PC
Manufacturer Part Number WPLED26N/PC
Manufacturer Warranty Description Contact manf.
Global Trade Identification Number 00019813027418
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
54 ratings | 22 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (42)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (6)